Van_Keulen-Nieuwe_Pascaert_van_Oost_Indien-1680-1735-2_detail_Mascareignes

Cykl spotkań “Badacz terenu / badacz w terenie. Teorie – Metody – Praktyki” jest poświęcony wybranym metodologiom pracy “w terenie” oraz refleksjom nad badaniami czerpiącymi z doświadczenia antropologicznego.
Każde spotkanie będzie składało się z dwóch części: przedstawienia wyników badań oraz przedstawienia metody ich prowadzenia.

Spotkanie I: mgr Łukasz Braun

Maroko na amatorskich fotografiach

Metoda wywiadu fotograficznego (photo-elicitation) na przykładzie antropologicznych badań nad turystycznymi relacjami z podróży

(sala Rady Wydziału Filologicznego UŚ, Plac Sejmu Śląskiego 1, 17.12.2012, godzina 13.00)

mgr Łukasz Braun – antropolog kultury, z zamiłowania fotograf i podróżnik. Maroko odwiedził po raz pierwszy w 2003 r. i od tamtego czasu wraca tam regularnie. W Katedrze Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskeigo prowadzi badania nad sposobami przedstawiania Maroka na dawnych i współczesnych fotografiach. Zajmuje się także kulturą medyczną islamu – szczególnie interesuje go przenikanie się leczniczych tradycji arabskich, berberyjskich i europejskich w Maghrebie.

* Informacje o kolejnych spotkaniach wkrótce

lab_grafika478