otworz sie na kino logo

Cykl „Otwórz się na Kino” to spotkania z kinem – głównie amerykańskim. Celem przedsięwzięcia jest szerzenie wśród studentów nie tylko Wydziału Filologicznego, ale całego Uniwersytetu Śląskiego, zainteresowania filmem.

Do współpracy zaproszono katowicki oddział American Corner – instytucji działającej przy Ambasadzie Amerykańskiej, której celem jest umożliwianie łatwego i darmowego dostępu do rodzimych książek, publikacji oraz filmów.

Towarzyszyć nam będzie specjalistka w dziedzinie kinematografii amerykańskiej, dr Agnieszka Nieracka z Wydziału Filologicznego UŚ w Katowicach. Przy jej pomocy pragniemy pokazać, że analizowanie filmu nie jest dziedziną studiów zarezerwowaną tylko dla kulturoznawców.

Podczas pierwszego spotkania zaprezentowany zostanie „Lot nad kukułczym gniazdem” Milosa Formana.

„Proponujemy Wam nie tylko obejrzenie filmu, ale również porozmawianie o nim. Jako studentki kulturoznawstwa na UŚ miałyśmy już niejednokrotnie do czynienia z analizą filmu i wiemy również, że na innych wydziałach naszego uniwersytetu może brakować okazji do obcowania z filmem. Chcemy to zmienić!

Przy współpracy z American Corner, które udostępnia nam filmy, postanowiłyśmy przybliżyć film, o którym ostatnio, przy okazji premiery w Teatrze Śląskim, tak głośno. Zapraszamy wszystkich, nie tylko osoby z kulturoznawstwa, do wspólnego oglądania. Nie będzie ono pozbawione refleksji, gdyż towarzyszyć będzie nam dr Agnieszka Nieracka, która już niejednokrotnie udowodniła swoją niebywałą wiedzę z zakresu filmu amerykańskiego.”

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Magdalena Cwajna i Miła Skomra

- strona “Otwórz się na Kino”:  https://www.facebook.com/pages/Otw%C3%B3rz-si%C4%99-na-Kino/600240493362669?fref=ts

- link do wydarzenia:   https://www.facebook.com/events/1384818371738885/

Organizatorzy:

American Corner Katowice, Koło naukowe Filmoznawców UŚ „Kinotok”, Samorząd Studencki Wydziału Filologicznego UŚ.

Patronat medialny:

Laboratorium Kultury

Miejsce i czas:

22 stycznia, godzina 16.00

American Corner Katowice, ul. Bankowa 14 (Instytut Matematyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ)