PK-SO

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjno-organizacyjne  „Pracowni Kultury”, które odbędzie się w czwartek 25 kwietnia o godzinie 16.30 w sali 302 na Wydziale Filologicznym UŚ. Poszukujemy osób chcących współtworzyć ten internetowy nieregularnik – redaktorów, korektorów, autorów i  otwartych na współpracę wolnych strzelców.

Przypominamy, że „Pracownia Kultury” to internetowy nieregularnik związany ze środowiskiem studentów i doktorantów Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim.

Pismo swoją tematyką obejmuje rozważania z pogranicza antropologii, teorii, historii i filozofii kultury. „Pracownia Kultury”, mniej zamknięta w ramach wyznaczonych przez naukowe konwencje niż „Laboratorium Kultury”, choć oczywiście dbająca o akademicki poziom publikacji, wybiera drogę nieustającego eksperymentu. Chce być tytułem otwartym zarówno na przemyślane metodologicznie formy, jak i wolne, niezdyscyplinowane impresje. Zamierza wracać do klasyki, ale równie często planuje wybiegać w przyszłość. Dowartościowuje rozważania teoretyczne, choć nie wyklucza raportów związanych z konkretnymi wydarzeniami wpływającymi na lokalną i globalną kulturę. Jest otwarta na teksty naukowe, ale ceni sobie również eseje, prace artystyczne, fotografie i wszelkie inne formy wypowiedzi.

Pracownia ma dbać o to polifonię głosów, otwierać się na to, co nowe; tworzyć wyłomy w laboratoryjnych ścianach.